Stránky Vinného kroužku
 Vyhledávání
 Náhodný obrázek
 Odběr novinek
Máte zájem o zasílání novinek emailem? Zaregistrujte se:

2003 Champagne

3. zájezd vinného kroužku

2.9. - 6.9.2003

účastníci: Ivoš, Roman, Aleš, Martin a Fík


Fotogalerie:

                            
Klepnutím na pás obrázků přejdete do alba

Popis zájezdu:

Třetí zájezd jsme zasvětili Mecce šumivých vín a rozhodli se pro Champagne. Obvyklou cestou jsme dorazili první večer do Alsaska, kam jinam než do Obernai. Konzumace cestou, tentokrát lahvovaných vín, na nás nechala i viditelně stopy a ráno musela být část svršků zničena.

Pokračovali jsme druhý den přes nemalebné Lotrinsko s cílem trefit oblast Champagne. To se zcela nepovedlo a kousek od Paříže jsme to po dlouhé cestě přes nekonečné lány kukuřice konečně obrátili do Epernay, kam jsme dorazili takřka v nočních hodinách, což stejně nebylo důležité, jelikož kemp měl už od 1.9. zavřeno. Nakonec jsme se rozhodli pro nocleh v lese v kopcích nad údolím Marny. Ráno nás sice vzbudili Julien a s Lucienem, když jeli traktorem na lanýže, ale odměnou nám bylo nádherné ráno nad rozlehlými vinicemi, kde se již sklízelo. V Epernay jsme zahájili okružní cestu po Champagni okukováním paláců vinných firem, pokračovali jsme přes rozlehlé vinice v příjemné krajině až do Hautvilleru a ke kláštěru, kde působil Don Perignon. Ve vesnici jsme ve firmě Gobellr zakoupili vzorečky a vydali se do Remeše. Prohlídka katedrály a části města stála za to.

Další den jsme věnovali památkám z 1. světové války a přesunu do oblasti Mosely. Navštívili jsme Verdun s jeho pevnostmi Fort Vaux a Fort Douaumont s prohlídkou vojenských hřbitovů a pamětních míst. Přes další vojenské památky a pevnost Montmédy jsme krátce navštívili Belgii a s plánem prohlídnout si město Luxemburg jsme dorazili do velkoknížectví. Z prohlídky sešlo, protože nebylo kde parkovat. Zastavili jsme až v pohraničním měste Remich na břehu Mosely. Zde konečně proběhly degustace a nákupy moselských vín (výborné). Dále jsme se přes Sársko vydali hledat kemp. Utahaní a popravdě otrávení úrovní zdejších kempů jsme se nakonec rozhodli jet přes noc až domů.

  2001 - 2020 © Vinný kroužek                                                                                                                                                Hlavní stránka