Stránky Vinného kroužku
 Vyhledávání
 Náhodný obrázek
 Odběr novinek
Máte zájem o zasílání novinek emailem? Zaregistrujte se:

2004 Wachau, Burgenland

4. zájezd vinného kroužku

31.8. - 3.9.2004

účastníci: Ivoš, Roman, Aleš, Martin


Fotogalerie:

            
Klepnutím na pás obrázků přejdete do alba

Popis zájezdu:

V poněkud okleštěné sestavě jsme vyrazili na jih do nedalekých rakouských oblastí. Cesta byla kromě obvyklých konzumačních radovánek poznamenána zběsilými nákupy Jadelu a jiných pochutin. Přes Třeboň a Waldviertel jsme dojeli až k Dunaji, po krátké oslavě v místní restauraci jsme se vydali prozkoumat řeku. Martin nám po minuloročních delirantních vystoupeních připravil letos úplně jiný druh atrakce – koupačku v Dunaji, což mělo háček. Dunaj totiž není Rýn a tak se osvěžení změnilo v pokus o sebevraždu. Nicméně se nakonec na břeh dostal. Po nevšedním zážitku jsme krásným okolím Dunaje dojeli až do velmi pěkného kempu v Kremži. Po klidné noci jsme si prohlédli historické město a rozjeli jsme se do soutěsky Wachau, která je fakt moc pěkná. Řeka zde několikrát mění směr podle skalnatých ostrohů a celé údolí je zaplněno vinicemi, citlivě položenými budovami, historickými zříceninami. Na konci údolí je v roli barokní perly klášter v Melku, který taky stojí za vidění. Cestou zpět následovala návštěva ve vinařství Kartäuserhof ve Weissenkirchenu a dále ochutnávka v Dürnsteinu, v Kremži pak nákup vína z nedalekého Kremstalu a z vinařství Parzer z Götweigu. Výborný grüner veltliner a riesling. Tato zdejší vína jsou však určena k poměrně rychlé spotřebě.

Ráno jsme se pobalili a po dálnici přes Vídeň zamířili až na jižní hranici do oblasti Burgenland Süd. Naším cílem bylo objevit zdejší raritní víno Uhudler - raritní víno, které se vyrábí v pouhých 6 vesnicích ze dvou starých odrůd červených a ze dvou bílých, které jsou odolné proti révokazu a nehnojí se. Uhudler je světle červené víno krásně vonící po lesních jahodách a černém rybízu. Po ochutnávce a nákupu jsme zakotvili v klidném kampu na slovinských hranicích v Jennersdorfu.

4. den jsme si vybrali střední Burgenland a rakouskou část Neusiedler See. Opět nás překvapily obrovské rozlohy vinic a vedro. Nákup exkluzivních frankovek stál ale za to. Dále byla plánována zastávka a nocleh v oblasti Weinviertelu nebo na Jižní Moravě (Čejč), ale chyběla vůle tento záměr prosadit a tak jsme jeli v jednom zátahu domů.

  2001 - 2020 © Vinný kroužek                                                                                                                                                Hlavní stránka