Stránky Vinného kroužku
 Vyhledávání
 Náhodný obrázek
 Odběr novinek
Máte zájem o zasílání novinek emailem? Zaregistrujte se:

Ostatní akce Vinného kroužku

Přehled některých akcí: (od ledna 2010)

17. srpen 2019 - Piemontský večer

Dne 17.8.2019 jsme uspořádali přípravné soustředění před zájezdem do Piemontu. Pila se skvělá vína a k jídlu jsme měli bollito misto, takže totální Piemont. Užili jsme si to, což dokazují i fotky od Rosti...


17. únor 2018 - Memoriál Honzy Gulána

Dne 17.2.2018 jsme uspořádali další ročník Memoriálu Honzy Gulána. Na fotky od Rosti Moravce ze starého Oustí (Ústí nad Orlicí) se můžete podívat níže kliknutím na fotku:

19. červenec 2017 - Kolaudace penzionu Hilton DORA

Dne 19.7.17 se vinný kroužek zúčastnil(tentokrát i s partnerkami) kolaudace nového významného přírustku do služeb cestovního ruchu v Hronově. Majitel,náš Samozvaný, se prezentoval pěknou degustací vín z Báden Württenberg a po prohlídve penzionu jsme ochutnali výbornou kuchyni paní domu. Byl to vydařený den.

Fotogalerie:

Zpět na seznam akcí


21. únor 2015 - Memoriál Honzy Gulána

V sobotu 21.2.2015 vyrazil Vinný kroužek 4 roky po Honzově smrti opět ke Gulánom do Vernéřovic, kde Naďa, Honzova manželka, uspořádala tuto vzpomínkovou akci. Kromě sněhu a zimy to bylo skoro stejné jako za starých časů. "Posezení bylo vydatné nejen co do množství vína, ale především jeho skladbou - od moravských, italských až po vína Nového světa. A to jak v bílých, tak v červených sortách. Konzumace byla doplněna vybranou přehlídkou pochoutek, především z vepřového masa, a sýrů. Nocleh v příjemně vytopených místnostech a následující slunný den udělal tečku za touto moc pěknou akcí. " psalo se před 5 lety na našich stránkách a platilo to i dnes.Děkujeme Nadě za tento vydařený výlet!

Byla definitivně vybrána trasa letošního zájezdu. Pojedeme do Rakouska, Slovinska, Friulia-Giulia. Odjezd byl stanoven na neděli 30.8.

Fotogalerie:

Zpět na seznam akcí


10. leden 2015 - schůzka u Ivoše

V sobotu 10. ledna 2015 proběhl tradiční zimní nominační večírek na předsedově chatě. Během akce byly představeny různé návrhy tras a jelikž nedošo k finálnímu rozhodnutí, bylo hlasování přesunuto na plánovanou akci do Vernéřovic. Prezentaci prezentovaných tras stáhnete kliknutím na následující obrázek:

Fotogalerie:

Zpět na seznam akcí


16. květen 2014 - setkání kroužku u Hynků ve Lhotě v Červeném Kostelci

16. května jsme využili Blonďákova pozvání na pravidelně nepravidelné setkání ve Lhotě. Počasí nám bohužel nepřálo a tak jsme nemohli využít příjemného exteriéru Blonďákovy zahrady a museli se uchýlit do sídla. Zahájili jsme výborně připravenou vepřovou plecí na zelenině v lorně a rakouským veltlínem z Kremstalu a pak už následovala přehlídka donesených vzorků. Jen jsme změnili zaběhaný scénář a dohodli se, že na začátek půjde to lepší, abychom to stihli vychutnat. Záhy jsme však zjistili, že nasbíraný vzorek nemá jasné slabiny, tak to proběhlo jako jindy.

Při požívání burgundské rulandy se opět „rozhořel“ obvyklý spor mezi zastánci noiru jako nejlepší odrůdy a těmi ostatními. Jelikož chyběl velký pinotář Míra, tak jsme se rozešli krásnou remízou a bylo nám dobře.

Děkujeme Hynkovým za fajnový a příjemný večer.

Fotogalerie:

Zpět na seznam akcí


3.12.2010 - Schůzka u Ivoše

3. 12. 2010 proběhl v „domečku“ u Ivoše tradiční nominační večírek na zájezd v roce 2011. Úporné jednání probíhalo za konzumace vybraných vzorků červených, bílých i růžových vín z celého světa a případných destinací. Ochutnávka byla doprovázena pojídáním kančího masa, klobás, sýrů a dalších gurmánských dobrot. Nakonec bylo cílem podzimního zájezdu zvoleno Rakousko – Wachau, Kremstal, Kamptal a horní Burgenland.

Fotogalerie:

Zpět na seznam akcí


6.8.2010 - Schůzka u Romana

Ve čtvrtek 5.8.2010 proběhla tradiční nominační schůzka před odjezdem na výroční zájezd. Schůzka se tentokrát konala u Romana a mimořádně i za přítomnosti ženského sdružení "Přátel vinného kroužku". Byl schválen termín odjezdu 28.8., rozdány úkoly (lednička,vařič,stan) - kupodivu všechny obdržel Jarda. Negativní zůstalo jen nevyjádření se Aleše, jestli jede nebo nejede. K dobré pohodě přispěla jednak konzumace plejády vinných vzorků,z nichž byla řada z cílovýh destinací a byly příslibem pro nadcházející cestu, podávala se také přehlídka pochutin jako andaluská paela,několik druhů guacamole, "trochu" tataráku nebo flambované hříbkové ragú. Pokud se letošní výlet ponese ve stejně pohodovém duchu jako tento večer, máme se na co těšit!

Fotogalerie:

Zpět na seznam akcí


29.1.2010 - Ochutnávka u Gulána, Vernéřovice

Stejně jako loni vyrazil uprostřed nejtvrdší zimy Vinný kroužek na návštěvu k přátelům. Jednalo se o tradiční ochutnávku ve Vernéřovicích. A protože se jelo k železničářům, tak se muselo vlakem. Cesta proběhla v klidu až na výsadek mimo perón v Březové (Roman a Ivoš). Ze závějí však byli vyproštěni a tak jsme nastoupili krásný zimní pochod. Posezení bylo vydatné nejen co do množství vína , ale především jeho skladbou - od moravských, italských až po vína Nového světa. A to jak v bílých, tak v červených sortách. Konzumace byla doplněna vybranou přehlídkou pochoutek, především z vepřového masa, a sýrů. Nocleh v příjemně vytopených místnostech a následující slunný den udělal tečku za touto moc pěknou akcí.

Fotogalerie:

Zpět na seznam akcí  2001 - 2020 © Vinný kroužek                                                                                                                                                 Hlavní stránka